Wielkość czcionki
priority1

Napisali o nas

Java zaufała polskiemu certyfikatowi CERTUM 2009-04-10

CERTUM PCC zarządzane przez Unizeto Technologies dołączyło do wąskiego grona globalnie działających centrów certyfikacji, których certyfikaty rozpoznawane są jako bezpieczne i wiarygodne przez przeglądarki ponad 99% użytkowników internetu, korzystających z technologii Java.

Wielu internautów nie zdaje sobie sprawy z codziennego użytkowania aplikacji internetowych, ponieważ te umieszczone na stronach WWW, gdy są podpisane z wykorzystaniem zaufanego certyfikatu uruchamiają się zazwyczaj automatycznie. Aplety, które nie są podpisane lub są podpisane certyfikatem niezaufanym mogą z kolei zostać automatycznie zablokowane.

O ile stosowanie aplikacji internetowych, podpisanych zaufanymi certyfikatami na niektórych portalach może służyć jedynie podniesieniu ich wiarygodności, o tyle w odniesieniu do internetowych banków, e-sklepów i innych serwisów realizujących transakcje finansowe jest to już absolutną koniecznością. Jeżeli producent takiej aplikacji nie zadba o podpisanie jej odpowiednim certyfikatem, użytkownik w najlepszym wypadku zobaczy monit z informacją o próbie uruchomienia elementu, który jest potencjalnie niebezpieczny.

Certyfikat CERTUM, do podpisywania aplikacji internetowych wydawany jest na okres 1 roku. Jest on przeznaczony dla producentów oprogramowania i należy obecnie do najtańszych, dostępnych na runku certyfikatów, wspieranych przez oprogramowanie Java.

Wsparcie dla certyfikatu Unizeto Technologies zostało zaimplementowane w najnowszych automatycznych aktualizacjach Sun Microsystems. Można je pobrać również samodzielnie spod następujących adresów URL:

 

O firmie:

Unizeto Technologies SA jest wieloprofilową firmą działającą w sektorze IT od 1965 roku. Podstawowy obszar działania Spółki to projektowanie i integracja systemów, tworzenie rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo systemów i komunikacji elektronicznej oraz zaawansowane technologicznie usługi IT świadczone w ramach Centrum Danych oraz CERTUM Powszechnego Centrum Certyfikacji. Unizeto Technologies SA jest czołową firmą na rynku usług certyfikacyjnych związanych z podpisem elektronicznym, a także największym Domem Oprogramowania PKI (ang. Public Key Infrastructure) w Polsce. Infrastruktura Klucza Publicznego, którą posługuje się CERTUM Powszechne Centrum Certyfikacji, jest rozwiązaniem autorskim, stworzonym we współpracy z kadrą naukową Politechniki Szczecińskiej oraz niezależnymi ekspertami z zakresu kryptografii. W ramach usług outsourcingowych oferowanych przez Centrum Danych, Unizeto Technologies SA zapewnia najwyższy poziom usług z zakresu zdalnego przetwarzania i archiwizacji danych.

www.4press.pl